Apie mus

Valstybės biudžetinė įstaiga Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL) įsteigta 2003 m. liepos 10 d. 


NVSPL teikia kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas, atliekdama laboratorinius tyrimus, vertinimus ir kitas įstaigos nuostatuose nurodytas funkcijas.

Valstybės institucijų, savivaldybių, privačių ir viešųjų juridinių bei fizinių asmenų, gyventojų užsakymu NVSPL atlieka gyvenamosios ir darbo aplinkos oro, nuotekų, maudyklų, geriamojo vandens, maisto, ne maisto, kosmetikos, asmens higienos gaminių, medžiagų ir gaminių, skirtų liestis su maistu, biocidų, ploviklių, buitinės chemijos gaminių bei kitus cheminius, mikrobiologinius tyrimus.

Laboratorijoje atliekami asmens ir visuomenės sveikatos priežiūrai reikalingi mikrobiologiniai, virusologiniai, parazitologiniai, imunologiniai, imunofermentiniai, serologiniai, hematologiniai, molekuliniai, bendraklinikiniai bei kiti klinikiniai-diagnostiniai laboratoriniai tyrimai.

Taip pat NVSPL atliekami elektromagnetinės spinduliuotės, triukšmo, vibracijos bei kiti fizikiniai matavimai, teikiamos privalomojo sveikatos mokymo, profesinės rizikos tyrimo ir vertinimo paslaugos.

Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija yra akredituota Nacionalinio akreditacijos biuro prie Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos. Terpių gamybos, kontrolės ir validacijos skyrius sertifikuotas pagal kokybės standartą LTS EN ISO 9001:2015.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.