Ūmių infekcinių kvėpavimo takų ligų laboratorinės diagnostikos efektyvumo gerinimas ir galimybių plėtra ligų protrūkių valdymui užtikrinti

Projektas: Ūmių infekcinių kvėpavimo takų ligų laboratorinės diagnostikos efektyvumo gerinimas ir galimybių plėtra ligų protrūkių valdymui užtikrinti (toliau - Projektas). Projekto nr. J02-CPVA-V-11-0001.

Ūmios kvėpavimo takų infekcijos (toliau– ŪVKTI) yra labai plati infekcinių ligų sųkėlėjų grupė, todėl svarbu identifikuoti sukėlėją ir skirti tinkamą gydymą bei laboratorinės priežiūros duomenis panaudoti epidemiologinei stebėsenai. Pareiškėjas – Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (toliau – Laboratorija), įgyvendindama projektą siekia, taikant kompleksines priemones, gerinti COVID-19 ir kitų ŪVKTI laboratorinių diagnostinių tyrimų atlikimo efektyvumą ir operatyvumą.

Laboratorija turi gebėti ne tik atlikti tyrimus kiek įmanoma greičiau, bet ir ištirti neįprastai didelį mėginių kiekį. Ūmių infekcinių kvėpavimo takų ligų laboratorinės diagnostikos efektyvumo gerinimo priemonė yra viena iš nacionalinių priemonių siekiant užtikrinti sisteminius šalies sveikatos priežiūros pokyčius, lemiančius tolygią ir visiems prieinamą sveikatos priežiūrą šioje srityje. Todėl Laboratorija įgyvendina Projektą, kuriame numato užtikrinti sąlygas laboratorinės diagnostikos efektyvumui didinti ir gerinti paslaugų kokybę COVID-19 bei kitų ŪVKTI ekstremalių situacijų bei sezoninių protrūkių metu.

Įgyvendinant Projektą bus atliktas laboratorinių patalpų remontas, įsigyta moderni laboratorinė  diagnostikos  bei kompiuterinė įranga, laboratoriniai baldai, tai pat įdiegta informacinė sistema. Įgyvendinus šias priemones bus užtikrintas darbuotojų saugumas, Laboratorija galės efektyviai vykdyti referentinės laboratorijos ŪVKTI bei Pasaulio sveikatos organizacijos Nacionalinio gripo centro (įskaitant ŪVKTI) funkcijas.

Projekto tikslas: Taikant kompleksines priemones, gerinti COVID-19 ir kitų ŪVKTI laboratorinių diagnostinių tyrimų atlikimo efektyvumą ir operatyvumą.

Projekto veiklų įgyvendinimo pradžia: 2020-03-20

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2022-07-30

Projekto vykdytojas: Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija

Bendrai finansuojama Europos regioninio plėtros fondo ir Europos socialinio fondo lėšomis.

Projekto eiga. 2021 m. gegužės 12 d.

Ūmių infekcinių kvėpavimo takų ligų laboratorinės diagnostikos efektyvumo gerinimas ir galimybių plėtra ligų protrūkių valdymui užtikrinti (toliau – Projektas) šiuo metu jau yra įgyvendintas 75 proc. Siekiant Projekto tikslų jau yra įsigyta laboratorinė diagnostinė ir pagalbinė įranga, atliktas laboratorinių patalpų remontas ir įrengti kondicionieriai, įsigyti laboratoriniai baldai, planšetiniai kompiuteriai ir medicininės apsaugos priemonės.

Likusius 25 proc. sudaro laboratorinė informacijos valdymo ir procesų kontrolės sistema, kurios įdiegimas numatytas etapais ir truks iki Projekto pabaigos.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.