Pirmieji omikron atvejai Lietuvoje

2021 m. gruodžio 15 d. ryte Nacionalinė visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija (NVSPL), koordinujanti sekoskaitos tyrimus, gavo rezultatus iš vienos sekoskaitos laboratorijų apie pirmuosius Omikron atvejus Lietuvoje.

 

Dviems mėginiams atliekant rutininius PGR tyrimus, buvo nustatyta viena iš Omikron atmainai būdingų mutacijų, šie mėginiai penktadienį pristatyti į sekoskaitos laboratoriją. Gautos genetinės sekos yra labai panašios viena į kitą, tačiau išsamesnė genetinė analizė atskleidė, kad ištirti genomai skiriasi keletu mutacijų, kas leidžia daryti prielaidą, kad užsikrėtimas galėjo įvykti vienas nuo kito nepriklausomai.

 

Įtariant Omikron atmainą sekoskaitos tyrimams šiuo metu nukreipta 17 teigiamų SARS-CoV-2 mėginių, iš jų, kaip jau minėta, dviems patvirtinta Omikron atmaina, vienam mėginiui įtarimas nepasitvirtino. Apie likusius mėginius informacija iš sekoskaitos laboratorijų dar negauta. Taip pat 54 keliautojų mėginiai yra arba nusiųsti sekoskaitai arba sekvenuojami.
Informacija apie įtariamus atvejus perduota Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistams, kurie atlieka sustiprintą epidemiologinę kontrolę.

 

Apie patvirtintus Omikron atvejus informuotas Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC), taip pat šie duomenys paskelbti duomenų bazėje GISAID.

 

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.