Korupcijos rizikos analizė

Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymas ir rizikų vertinimas Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriojoje (toliau – NVSPL) vykdomas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Korupcijos prevencijos įstatymu, Lietuvos Respublikos Nacionalinės darbotvarkės korupcijos prevencijos 2022–2033 m. gairėmis ir jame nustatytomis pagrindinėmis Nacionalinės darbotvarkės kryptimis. Korupcijos pasireiškimo tikimybės (toliau – KPT) nustatymas atliekamas remiantis LR STT Korupcijos pasireiškimo tikimybės nustatymo ir jo atlikimo tvarkos rekomendacijomis. 

Su 2021-2023 metų NVSPL KPT išvada galite susipažinti čia.

 

Korupcinių rizikų valdymo ES ir Lietuvoje aktualijos 

NAUJIENOS

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė priėmė sprendimą pradėti ikiteisminį tyrimą siekiant nustatyti, ar perkant itin didelį COVID-19 vakcinų kiekį ir vėliau dalį jų utilizuojant, nebuvo padaryta nusikalstama veika. Skaityti čia.

 

GEROJI PRAKTIKA IR ISTORIJA

„Transparency International“ atliko veiklos skaidrumo perkant COVID-19 priemones tyrimą. Pirmosios COVID-19 bangos metu stebėsenos institucijos ir sprendimų priėmėjai galimai nežinojo apie 10 proc. kovai su pandemija išleistų pinigų. „Transparency International“ Lietuvos skyriui 2020 m. liepos mėn. pateikus užklausas 12 pagrindinių COVID-19 pacientų ligoninių ir didžiausių perkančiųjų organizacijų, jos papildomai pateikė 136 sutartis su 73 tiekėjais už beveik 8 mln. eurų.

COVID-19 pirkimai: ką atskleidė pirmoji pandemijos banga?
Towards transparent COVID-19 procurement: the case of Lithuania
 

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.