Aktuali informacija pedagogams apie jiems privalomus sveikatos mokymus

Artėjant naujiems mokslo metams pasiruošti turi ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Mokymus apie pirmosios pagalbos suteikimą bei higienos reikalavimus formaliojo mokymosi procesui, neformaliojo ugdymo veiklai bei patalpoms privalo išklausyti visi būsimi pedagogai ir jų padėjėjai. Išklausę šiuos mokymus jie gauna Sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimus, kitaip vis dar vadinamą „žalią kortą“ (Pažymėjimą).

Kokių Pažymėjimų reikia norint įsidarbinti ar dirbti vaikų darželyje, mokykloje arba vesti neformaliojo ugdymo užsiėmimus asmenims iki 18 metų?

Norint dirbti švietimo sistemos įstaigose, vykdančiose asmenų iki 18 metų ugdymą pagal formaliojo ir (ar) neformaliojo švietimo programas, turite darbdaviui pateikti pirmosios pagalbos ir higienos įgūdžių Pažymėjimus. Pažymėjimų reikalaujama iš pedagoginių darbuotojų, laisvųjų mokytojų, vykdančių asmenų iki 18 metų ugdymą pagal formaliojo ir (ar) neformaliojo švietimo programas, auklėtojų padėjėjų, vaikų socialinės globos įstaigų socialinių darbuotojų, socialinių pedagogų, individualios priežiūros personalo. Turintieji higienos ir pirmosios pagalbos žinių ir įgūdžių atestavimo Pažymėjimą gali dirbti keliose švietimo bei ugdymo įstaigose ar veiklose.

Ar sudėtinga gauti Pažymėjimus?

Pažymėjimai išduodami išklausius dvi higienos programas: bendrosios higienos programą HB ir specialiosios higienos programą H-1 bei pirmosios pagalbos suteikimo mokymus, atlikus praktines užduotis ir teorinių žinių patikrinimo testus.

Dalyvaujat higienos mokymuose aptariamos šios temos:

  1. Teisės aktai, reglamentuojantys vaikų ugdymo proceso bendruosius sveikatos saugos reikalavimus; vaikų socialinės priežiūros/globos/individualios priežiūros sveikatos saugos reikalavimai.

  2. Teritorijos, patalpų, apšvietimo, šildymo, vėdinimo, oro kondicionavimo, vandens tiekimo reikalavimai.

  3. Teritorijos, patalpų, įrenginių priežiūra.

  4. Dienos režimo higiena ir maitinimo organizavimas.

  5. Ugdymo proceso higiena.

  6. Vaikų sveikatos priežiūra (užkrečiamųjų ligų profilaktika, skiepai).

Skubantiems ir nusprendusiems higienos žinių testui pasirengti savarankiškai, rekomenduojame surasti higienos normą pagal jūsų veiklos pobūdį (ikimokyklinio, priešmokyklinio ar bendrojo lavinimo ugdymo veikla) ir sužinoti sveikatos saugos (higienos) reikalavimus.

Dalyvaujant pirmosios pagalbos mokymuose, aptariamos šios temos:

  1. įvykio vieta ir nukentėjusiojo gyvybės požymių vertinimas.

  2. Pradinio gaivinimo algoritmas ir atlikimo technika, automatinio defibriliatoriaus panaudojimas.

  3. Kraujavimo stabdymas.

  4. Pagalba užspringus, perkaitus, sušalus, įvykus elektros traumai, ištikus epilepsijos priepuoliui.

  5. Pirmosios pagalbos rinkinio priemonės, jų panaudojimas.

Pirmosios pagalbos žinias visada rekomenduojame atnaujinti dalyvaujant pirmosios pagalbos mokymuose, išbandant praktiškai žmogaus gaivinimo techniką, panaudojant automatinį defibriliatorių, atliekant atspringimo (Heimlicho) manevrą ar panaudojant turniketus kraujavimui stabdyti bei kitus būdus ir technikas, padedančias išsaugoti gyvybės požymius.

Ar Pažymėjimus reikia gauti kasmet?

Higienos žinias ir įgūdžius patvirtinantys Pažymėjimai išduodami neterminuotam laikui, t. y. visam laikui, kiek pedagogas dirbs švietimo ir ugdymo srityje.

Pirmosios pagalbos žinias ir įgūdžius reikės kartoti kas penkerius metus, o jas pakartojus išduodamas naujas Pažymėjimas, kuris vėl galios penkerius metus.

Kas vykdo sveikatos mokymus ir kas išduoda Pažymėjimus?

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Sveikatos mokymo skyriaus licencijuoti specialistai Lietuvos miestuose rengia mokymus, išduoda Pažymėjimus, konsultuoja sveikatos mokymų klausimais.

Kontaktinę informaciją rasite https://nvspl.lt/kainos/privalomasis-mokymas

arba tel.:

+370 52 639 661;

+370 610 31 094

Sveikų naujų Mokslo metų!

Parengė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Sveikatos mokymo skyriaus vedėja Rūta Paškevičienė

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.