Grožio diena – proga grožio specialistams priminti, kad jų veikla labai atsakinga

„Sveikata ne viskas, bet be sveikatos nėra nieko“, – sakė senovės graikų filosofas Sokratas. Grožio paslaugų tikslas – įvairiomis priemonėmis ir būdais išlaikyti ar pagerinti žmogaus plaukų, veido, kūno, nagų išvaizdą, apsaugoti jų būklę, paryškinti bruožus. Prie grožio paslaugų priskiriamos plaukų, veido ir kūno, nagų priežiūros, tatuiravimo, ilgalaikio makiažo, papuošalų vėrimo paslaugos. Nesaugiai teikiant grožio paslaugas, su grožiu galite gauti ir papildomų „dovanų“, tokių kaip grybelinės infekcijos, niežai, utėlės, karpos, hepatitai B ir C, Herpes simplex virusas ar net ŽIV.

Kur galima teikti grožio paslaugas?

Prieš pradedant teikti grožio paslaugą, būtina turėti leidimą – higienos pasą (LHP), pažymintį, kad patalpos, įranga, priemonės atitinka sveikatos saugos reikalavimus. Taip pat svarbu, kad pats grožio paslaugos teikėjas būtų pasitikrinęs sveikatą ir išklausęs higienos žinių ir pirmosios pagalbos teikimo mokymus bei turėtų tai liudijančius dokumentus, asmens medicininę knygelę ir sveikatos žinių ir įgūdžių atestavimo pažymėjimą.

Kur ir kaip gauti minėtus dokumentus?

LHP išduoda visuomenės sveikatos centrai, įvertinę patalpų, įrangos, priemonių higieninę būklę. Sveikatą pasitikrinti galite asmens sveikatos priežiūros įstaigose (ar darbo medicinos kabinetuose), o higienos ir pirmosios pagalbos žinias liudijantį pažymėjimą galite gauti ir Nacionalinėje visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijoje.

Pažymėjimai išduodami išklausius bendrosios bei specialiosios higienos ir pirmosios pagalbos mokymus, atlikus žinių patikrinimo testus ir praktines užduotis.

Dalyvaujat higienos mokymuose aptariami šie aspektai:

  1. teisės aktai, reglamentuojantys grožio paslaugų sveikatos saugos reikalavimus.

  2. Patalpų, naudojamo inventoriaus, įrangos, jų priežiūros sveikatos saugos reikalavimai.

  3. Kosmetikos gaminių, dažų, papuošalų, naudojamų teikiant grožio paslaugas, sveikatos saugos reikalavimai.

  4. Informacija apie riziką, susijusią su paslaugų teikimu, galimas komplikacijas.

  5. Instrumentų (įrankių) priežiūra, valymo, dezinfekcijos, sterilizacijos reikalavimai.

  6. Reikalavimai asmenims, teikiantiems grožio paslaugas, jų asmeninės apsaugos priemones.

  7. Užkrečiamųjų odos ir alerginių ligų profilaktika.

Skubantiems ir nusprendusiems žinių patikrinimui pasirengti savarankiškai, būsimiems grožio specialistams rekomenduojame susirasti higienos normą, skirtą grožio paslaugas teikiantiems asmenims ir susipažinti su sveikatos saugos reikalavimais grožio paslaugų srityje.

Grožio paslaugų specialistai turi mokėti suteikti pirmąją pagalbą ir turėti tai liudijantį pažymėjimą. Pirmosios pagalbos mokymai vyksta tik fiziškai dalyvaujat, nes tai geriausias būdas prisiminti, ką daryti, kai sutrinka savijauta ar atsiranda pavojus gyvybei. Pirmosios pagalbos mokymuose išbandome praktiškai žmogaus gaivinimo techniką su žmogaus gaivinimo manekenais, panaudodami automatinį debifriliatorių, atlikdami atspringimo (Heimlicho) manevrą ar naudodami turniketus kraujavimui stabdyti bei kitus būdus ir technikas, padedančias išsaugoti gyvybę.

Dalyvaujant pirmosios pagalbos mokymuose jūs sužinosite:

  1. pradinio gaivinimo algoritmą ir atlikimo techniką, automatinio defibriliatoriaus panaudojimo techniką.

  2. Kraujavimo stabdymo būdus.

  3. Pagalbą užspringus, perkaitus, sušalus, įvykus elektros traumai, ištikus epilepsijos priepuoliui.

  4. Pirmosios pagalbos rinkinio priemonių panaudojimo būdus.

Ar pažymėjimą reikia atnaujinti?

Bendrosios (HB) ir specialiosios higienos (H3) pažymėjimai išduodami visam laikui, kol teiksite grožio paslaugas, o pirmosios pagalbos žinias ir pažymėjimą reikia atnaujinti kas penkerius metus.

Kur gauti pažymėjimą?

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Sveikatos mokymo specialistai rengia mokymus, išduoda pažymėjimus, konsultuoja.

Parengė Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos Sveikatos mokymo skyriaus vedėja Rūta Paškevičienė

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.