Kauno skyrių aplankė mokiniai

Kauno skyriuje lankėsi labai žingeidūs Kauno „Ryto“ pradinės mokyklos 2c klasės mokinukai ir mokytojos

Klausimų buvo tiek daug, kad specialistai vos spėjo atsakinėti mažiesiems

Svečiai turėjo galimybę susipažinti su Kauno skyriaus veikla: kokie ir kur pirmiausia atkeliauja tyrimai, kaip imami cheminiai ir mikrobiologiniai tyrimai.

Cheminių tyrimų laboratorijoje specialistė Gintautė Gelumbauskienė papasakojo vaikams kokius stebuklus galime išvysti atliekant cheminius vandens tyrimus ir kokiomis spalvomis nusidažo vanduo vykstant cheminėms reakcijoms, oro mėginių paėmimas vaikams paliko ne ką mažesnį įspūdį.

Vaikai turėjo galimybę aplankyti molekulinių tyrimų laboratoriją, kurioje pamatė modernią įrangą. Mikrobiologinių tyrimų poskyrio vedėja Rasa Semoškaitė pademonstravo, kaip atliekami SARS-CoV-2 tyrimai. Mikrobiologinių tyrimų poskyryje mikrobiologijos laborantės Diana Diržytė ir Snieguolė Davydovienė papasakojo apie maisto ir vandens mikriobiologinius tyrimus, pademonstravo, kaip yra atliekami vandens tyrimai. Medicinos mikrobiologė Rasa Banevičienė vaikams parodė bakteriją, kuri buvo padidinta 100 kartų. Vaikai buvo sužavėti ir bandė įsivaizduoti save padidintą tiek kartų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos informacija

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.