Kliento diena – atmintinė vandens mėginio paėmimui

Kovo 19-ąją švenčiame Kliento dieną. Šia proga primename Jums, kaip paimti vandens mėginius mikrobiologiniams ir cheminiams  tyrimams.

Vanduo yra vienas labiausiai paplitusių žemėje junginių, kurio ypatingos savybės lėmė gyvybės atsiradimą, todėl labai svarbi jo kokybė. Geriamasis vanduo tinkamas naudoti ir laikomas švariu, jei jame nėra mikroorganizmų, parazitų ir medžiagų, galinčių sukelti pavojų žmonių sveikatai. Specialistai rekomenduoja bent kartą ar du per metus išsitirti šulinių ir gręžinių vandenį. Gyventojai, norintys išsitirti geriamojo vandens mėginius, turi žinoti svarbiausius aspektus apie mėginių surinkimą. Pirmiausia, mėginių ėmimo indai turi būti švarūs ir sausi. Mikrobiologiniams tyrimams skirti indai turi būti sterilūs. Mėginiai turi būti sandariai uždaryti tol, kol bus pristatyti į laboratoriją ir uždengti nuo užteršimo ar tiesioginių saulės spindulių.

Pagrindinės taisyklės, norint taisyklingai paimti vandenį mikrobiologiniams tyrimams atlikti:

1. mėginiai imami švariomis, dezinfekuotomis rankomis arba su vienkartinėmis pirštinėmis.

2. Nuo vandens čiaupo nuimamos pridėtinės dalys (tinkleliai, antgaliai ir kt.).

3. Vandens čiaupas dezinfekuojamas apdeginant jį liepsna arba nuvalant dezinfekcinėmis priemonėmis. Čiaupas išplaunamas nuleidžiant vandenį 2–3 min.

4. Norint nustatyti  vartojamo vandens kokybę, reikėtų atsižvelgti į vandens užteršimą bakterijomis nuo čiaupo išorinės dalies bei nuo papildomo priedo ar įdėklo. Priedų tuomet nereikia išimti ir prieš mėginio ėmimą čiaupo nereikia dezinfekuoti.

5. Atidarytą sterilų butelį reikia pakišti po čiaupu, jį pripildyti, paliekant oro tarpą. Butelio kamščio vidus turi būti švarus ir negali liestis prie paviršių (pirštų ir kt.).

6. Butelį uždaryti ir pavartyti, kad ištirptų ir vienodai pasiskirstytų dechloratorius (Natrio tiosulfatas), indo neplauti.

7. Rekomenduojamas tūris apie 0,5l, priklausomai nuo pasirinktų tyrimų.

Pagrindinės taisyklės, norint taisyklingai paimti vandenį cheminiams tyrimams atlikti:

1. mėginiai imami švariomis arba dezinfekuotomis rankomis, arba su vienkartinėmis pirštinėmis.

2. Nuo vandens čiaupo nuimamos pridėtinės dalys (tinkleliai, antgaliai ir kt.).

3. Vandens čiaupas praplaunamas nuleidžiant vandenį 2–3 min.

4. Butelį gerai praskalauti tuo vandeniu, kurį imame (užpildyti, išpilti, tada vėl užpildyti).

5. Stiklinis arba plastikinis butelis pripildomas nepaliekant oro tarpo. Butelis sandariai uždaromas.

6. Rekomenduojamas tūris apie 1,5l, priklausomai nuo pasirinktų tyrimų.

Dėkojame Jums už tai, kad naudojatės mūsų teikiamomis paslaugomis. Džiaugiamės, galėdami ir toliau dirbti bei stengtis siūlydami Jums kokybiškas asmens ir visuomenės sveikatos priežiūros paslaugas! Anot šios iniciatyvos organizatorių, tai diena, kai galime ne tik padėkoti klientams, bet ir suteikti papildomų žinių.

Daugiau informacijos apie mėginių surinkimą ir kainas galite rasti mūsų internetiniame puslapyje: https://nvspl.lt/kainos arba telefonu +370 5 234 4003.

Parengė NVSPL Klientų aptarnavimo skyriaus vedėjo pavaduotoja Neringa Preisienė

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.