Parazitologė Daiva Veitienė – viena iš nusipelniusiųjų sveikatos apsaugos darbuotojų

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos parazitologijos specialistė Daiva Veitienė gavo Nusipelniusiųjų medikų apdovanojimą. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys kasmet apdovanoja nusipelniusius Lietuvos gydytojus, slaugytojus, medicinos darbuotojus, kurie savo darbu ir pasiaukojimu prisideda prie sveikatos sistemos gerinimo.

Vaizdo sveikinimą perdavė ir ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė. Ji pabrėžė, kad nusipelniusių Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojų apdovanojimai yra galimybė atkreipti dėmesį, padėkoti gydytojams, slaugytojams, kitiems sveikatos apsaugos darbuotojams, tinkamai įvertinti asmenines pastangas ir kartu priminti, kad medicina – tai komandinis darbas, kuriame labai svarbu, kad kiekvienas papildytų kitą ir visi kartu galėtų kovoti už kiekvieną žmogų, kuriam reikalinga pagalba.

„Dėkoju Jums ir tegu šie apdovanojimai įkvepia Jus, įkūnydami gyvenimo džiaugsmą atgavusių išgelbėtų žmonių šypsenas, kurias, tikiu, kaip didžiausią brangenybę nešiojatės savo širdyse. Linkiu Jums tvirtybės, kantrybės ir neišsenkančios energijos. Nepamirškite ir patys rūpintis savimi, palaikyti vienas kitą atliekant tokią svarbią ir atsakingą misiją. Būkite sveiki patys ir toliau padėkite Lietuvos žmonėms tokiems būti“, linkėjo I. Šimonytė.

Sveikindamas vakaro svečius, sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys pažymėjo, kad šiemet šventė dviguba: prieš 105-erius metus Lietuvoje pradėta kurti ir sveikatos apsaugos sistema valstybėje. Buvo įkurtas Sveikatos komitetas, kuris padėjo pagrindus sisteminiam požiūriui į kiekvieno gyventojų sveikatą.

„Per tuos 105-erius metus nueita toli. Pradėjome vos nuo kelių ligoninių ir kelių nevyriausybinių organizacijų, šiandien turime universitetines ligonines trijuose didžiausiuose miestuose, gydymo įstaigų tinklą visoje šalyje. Pradėjome 1918-aisiais metais nuo 20-ies gydytojų – taip, taip, aš nesuklydau – Nepriklausomybės aušroje Lietuvos gyventojų sveikata pradėjo rūpintis dvidešimt gydytojų – šiandien mūsų bendruomenė išaugusi iki 50-ies tūkstančių medicinos darbuotojų.

Tai ant ko laikosi sveikatos apsaugos sistema? <...> Mielieji, Lietuvos sveikatos apsaugos sistema laikosi ant tų, kurie yra kartu. Ne šiaip ant medikų, bet ant slaugytojų, ant tų gydytojų, ant tų medicinos darbuotojų, kurie yra kartu. Kurie įsiklauso ir į pacientą, ir įsiklauso vienas į kitą, kurie jaučia pagarbą ir pacientui, ir pagarbą vienas kitam, kurie yra visada kartu. Tokių šiandien šioje scenoje mes matysim ne vieną“, – žadėjo ministras, pabrėždamas, kad tai – mūsų pergalė, jog mūsų sveikatos sistema, mūsų medicina turi kuo didžiuotis.

Šiais metais Sveikatos apsaugos ministerijai šiam garbingam apdovanojimui gauti buvo atsiųsta daugiau nei pusantro šimto kandidatų paraiškų iš visos Lietuvos.

Nominantai šiems aukščiausiems medikų bendruomenės apdovanojimams atrinkti, vertinant jų ilgametį ir nepriekaištingą darbą, atsižvelgiant į ypatingus jų nuopelnus Lietuvos sveikatos sistemai, diegiant inovatyvius technologinius ir  tvarius vadybos sprendimus, už Lietuvos vardo garsinimą, už tarpvalstybinių santykių puoselėjimą ir plėtrą, už humanitarinę pagalbą karo pabėgėliams iš Ukrainos, už jaunosios medicinos profesionalų kartos ugdymą, taip pat už pasiaukojimą ir drąsą gelbstint žmonių gyvybę bei kitus nuopelnus.

Garbės ženklai įteikti 25 nusipelniusiesiems šalies gydytojams, 21 slaugytojai ir 16 sveikatos apsaugos darbuotojų.

Daiva Veitienė yra Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos, Mikrobiologinių tyrimų skyriaus, Parazitologinių tyrimų poskyrio parazitologijos specialistė.

Ji yra viena iš nedaugelio žymiausių Lietuvos parazitologijos srities  specialisčių, visą savo gyvenimą pašventusi savo srities žinių gilinimui, kvalifikacijos tobulinimui ir visuomenės švietimui. Daivos Veitienės darbo stažas, patirtis ir atliktas visuomenei naudingas aplinkos ir klinikinių parazitologinių tyrimų darbas, šviečiamoji ir edukacinė veikla yra nepamatuojamai didelė savo reikšme Lietuvai ir prasme visuomenės sveikatai. Daugiau nei 40 metų ji dirba visuomenės sveikatos sferoje ir nuolat tobulinasi įvairios kilmės parazitozių identifikavimo  ir gydymo srityse, teikia medicinos entomologo paslaugas bei konsultacijas ir rekomendacijas gydytojams, slaugytojams, pacientams ir visuomenei.

Ji nuolatos teikia publikacijas spaudai, žymiausiems internetiniams tinklalapiams, tokiems, kaip Delfi, Lrytas ir 15min, yra nesuskaičiuojama galybė jos teiktų interviu televizijos kanalams ir radijo stotims.

1978 – 1981 m. Daiva Veitienė įgijo sanitarijos felčerio specialybę ir studijas baigė su pagyrimu.

2011 – 2015 m. Vilniaus Pedagoginiame universitete įgijo biologijos magistro kvalifikacinį laipsnį.

Dirbo tuometinėje Respublikinėje sanitarijos epidemiologijos stotyje, vėliau – Respublikiniame Higienos centre, Valstybiniame visuomenės sveikatos centre bei Užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės centre.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.