Mėginių paėmimas

ĖMINIŲ TYMŲ / RAUDONUKĖS virusologiniams tyrimams paėmimo ir transportavimo reikalavimai

Ėminiai serologiniams  tyrimams:

1.  Kraujo serumas imamas į sterilų vakuuminį serumui skirtą mėgintuvėlį be antikoaguliantų be separacinio gelio arba su separaciniu geliu. Kraujo turi būti paimama ne mažiau 3 ml. I kraujo ėminys imamas pasireiškus bėrimui (ne vėliau kaip 28 dienos po bėrimo atsiradimo). II kraujo ėminys – po 10–20 dienų po I ėminio paėmimo.

Ėminiai molekuliniams tyrimams:

2.  Tepinėlis iš gerklės (ryklės) arba nosiaryklės imamas kaip galima greičiau po bėrimo atsiradimo, bet ne vėliau kaip per 5 dienas. Steriliu tamponėliu imamos gerklės (ryklės) ar nosiaryklės epitelio ląstelės ir tamponėlis patalpinamas į sterilią skystą virusologinę transportinę terpę.

Paimti ėminiai laikomi ir transportuojami 2–8 °C temperatūroje ir per 72 val. nuo paėmimo turi būti pristatyti į Nacionalinę visuomenės sveikatos priežiūros laboratoriją (NVSPL) Vilniuje.

Atkeipiame dėmesį, kad NVSPL nebeatliks tymų ir raudonukės virusų išskyrimo ląstelių kultūrose, todėl prašome nesiųsti šlapimo ir kraujo vakuuminiame mėgintuvėlyje su heparinu ar su citratu. Nuo 2020 kovo 16 d. atsiųsti minėti ėminiai bus atmetami ir viruso išskyrimo tyrimas nebus atliekamas.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.