Tymai

Dėl asmenų, kuriems įtariami tymai

Informuojame, kad pacientų ėminai su tymų infekcijos įtarimu yra tiriami pagal PSO rekomendacijas dėl tymų IgM antikūnų nustatymo per 3 dienas nuo ėminio pristatymo į laboratoriją. Šis laikas yra garantuojamas, jei kartu su ėminiais yra užpildoma Sveikatos apsaugos ministro 2009 m. kovo 31 d. įsakymu V-241 „Dėl tymų, raudonukės ir įgimto raudonukės sindromo epidemiologinės priežiūros ir kontrolės tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtinta siuntimo forma (4 ar 5 priedai) dėl tymų įtarimo.

Gavus abejotinus ar neigiamus rezultatus, atliekami papildomi molekuliniai ir virusologiniai tyrimai, jeigu tokie ėminiai buvo paimti ir atvyko kartu su serologiniu tyrimu dėl IgM. Papildomi tyrimai atliekami per 7 darbo dienas.

Dėl asmenų imuniteto tymams nustatymo

Informuojame, kad tymų imunteto nustatymui atliekamas serologinis kiekybinis IgG tyrimas. Ėminys paimamas į mėgintuvėlį, skirtą biocheminiams tyrimams be priedų arba su skiriamuoju geliu. Tyrimas atliekams per 5–7 darbo dienas pristačius ėminį į laboratoriją.

Esant labai dideliam poreikiui, IgG tyrimų atlikimo terminai gali keistis.

Šioje svetainėje yra naudojami slapukai (angl. cookies). Laboratorija savo veikloje asmens duomenis tvarko BDAR apimtimi.
Privatumo politika.